KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9223428
*
nr 922 3428
Jerk Werkmäster
(1896-1978), Sverige
Träsnitt, Jerk Werkmäster, "St Georg", motivet: 20x18
Jerk Werkmäster, svensk bildkonstnär född i Rättvik 1896, död 1978.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 18:57:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 19:52:00
1
150 kr
29/10 20:12:13
2
150 kr
29/10 20:12:13
1
150 kr (Budbetjänt)
2/11 22:13:01
3
300 kr
3/11 13:39:44
1
250 kr
3/11 13:39:44
3
300 kr (Budbetjänt)
3/11 13:40:18
1
400 kr
3/11 18:28:31
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jerk Werkmäster
Jerk Werkmäster, svensk bildkonstnär född i Rättvik 1896, död 1978.
Läs mer om Jerk Werkmäster
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik jerk werkmäster linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:55
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:13
*
Jerk Werkmäster
Jerk Werkmäster, svensk bildkonstnär född i Rättvik 1896, död 1978.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jerk Werkmäster
nr 922 3428
Jerk Werkmäster
(1896-1978), Sverige
Träsnitt, Jerk Werkmäster, "St Georg", motivet: 20x18
Jerk Werkmäster, svensk bildkonstnär född i Rättvik 1896, död 1978.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 19:52:00 | 1 | 150 kr |
29/10 20:12:13 | 2 | 150 kr |
29/10 20:12:13 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
2/11 22:13:01 | 3 | 300 kr |
3/11 13:39:44 | 1 | 250 kr |
3/11 13:39:44 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/11 13:40:18 | 1 | 400 kr |
3/11 18:28:31 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jerk Werkmäster
Jerk Werkmäster, svensk bildkonstnär född i Rättvik 1896, död 1978.Läs mer om Jerk Werkmäster
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik jerk werkmäster linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:55 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:13